اطلاعیه ها

خریدی بدون واسطه خوب یا بد؟

سلام قبل از بحث کردن در خصوص خرید مستقیم یا غیر مستقیم لازمه که یکسری پیش نیازها رو خدمتتون توضیح بدیم:

به طور کلی پروازها به دو صورت سیستمی و چارتری عرضه میشن

1- پروازهای سیستمی : مستقیما توسط خود ایرلاین به فروش می رسند و معمولا به صورت برنامه پروازی طولانی مدت برنامه ریزی میشن و قابل رزرو هستند.

2- پروازهای چارتری : ایرلاین تعدادی یا تمام صندلی ها رو به یک آژانس واگذار میکنه و اون آژانس طبق قوانین صندلی ها رو نرخ گذاری و به فروش میرسونه.

پروازهای سیستمی تحت هیچ شرایطی قابلیت تغییراتی همچون ( تغییر نام ، اصلاح نام ) را ندارند در اینگونه مواقع ایرلاین پیشنهاد کنسلی با جریمه مشخص و رزرو مجدد را می دهد. اما در پروازهای چارتری این امکان در برخی از چارترکننده ها از جمله بعثت سیر ایرانیان فراهم می باشد.

  • هنگام خرید تور یا پرواز ممکن است شما اشتباها یکسری اطلاعات شخصی را وارد کنید ( شماره ملی ، نام و … ) در صورتی که شما از چارتر کننده مستقیم خرید کنید این جبران اشتباه بدون خسارت و یا با هزینه بسیار کمی جبران خواهد شد اما سیستم های واسطه اینگونه نیستند در بسیاری نارضایتی ها و شکایاتی که مسافر از طریق تماس با ایرلاین آژانس ما رو پیدا کرده بعضا متوجه شدیم واسط یا واسطه ها از مسافر جریمه های سنگینی دریافت کردند در حالی که ما از رزرو گیرنده روی سیستممون هیچ جریمه ای نگرفتیم.
  • یا زمان بروز تغییرات در سفر ، آژانس چارترکننده به سرعت به مشتری اطلاع رسانی خواهد نمود و هیچ واسطه ای در این میان قرارندارد در حالی که فرض کنید خرید بین چندین آژانس واسط تقسیم شده باشد ممکن است آژانسی اطلاع رسانی را فراموش و یا با تاخیر زیادی انجام دهد این امر باعت میشه شما از پروازتون جا بمونید یا اینکه معطل بشین بابت تاخیر بیش از حد که بهتون اعلام نشده…
  • اگر شما به هر دلیلی تور یا پرواز خود را کنسل کنید و از چارترکننده آن را خریداری کرده باشید پروسه عودت وجه در سریعترین زمان ممکن و به آسانی صورت می گیرد این در حالی است که در خرید از شرکت های واسطه این پروسه طولانی تر خواهد بود فرض کنید ما به شرکت اولی که از سیستم ما خرید کرده در لحظه اعتبار رو برمیگردونیم در حالی که واسط اول به دوم و دوم به بعدی ممکنه هفته ها طول بکشه …

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *