اطلاعیه ها

میخوام برم ترکیه لیر بخرم یا دلار ؟

سلام قبل از شروع درباره اینکه لیر با خودمون ببریم یا دلار لازمه که کمی درباره واحد پولی ترکیه بدونیم واحد اصلی پول ترکیه لیر هستش که اونو با واحد TL یا TRY نشون میدن پس هر جایی توی گشت و گذارتون اینو دیدین بدونید که لیر هم پذیرش میشه.
پول خرد توی ترکیه واحدش کروش هست که هر صد کروش برابر با یک لیره که البته به ندرت قابل استفاده است.

اسکناس های مرسوم ترکیه 5 ، 10 ، 20 ، 50 و 100 و 200 لیره ای هستند نکته ای که هست حواستون باشه که اسکناس های 5 و 50 لیره ای خیلی شبیه به هم هستند پس حواستون باشه پول اضافه پرداخت نکنید. 😕

خوب حالا به سوال اصلیمون رسیدیم لیر یا دلار مساله اینست ؟

با توجه به بین المللی بودن دلار بهتره که حتما با خودتون دلار ببرید این ارز نه تنها در ترکیه بلکه در تمام دنیا بسیار پرطرفداره و تمام صرافی های دنیا پذیرش و قابل تبدیل هست. ضمن اینکه با توجه به نوسانات زیاد لیر و ریال در برابر دلار مبلغ موردنظرتون رو حتما دلاری همراه داشته باشید.

نکته حائز اهمیت اینه که برای تبدیل دلار به لیر حتما به صرافی هایی که عنوان DOVIZ رو دارند مراجعه کنید چون این صرافی ها بدون دریافت کمیسیون ارز رو تبدیل می کنند و این باعث میشه شما لیر بیشتری دریافت کنید.

حتما رسیدی که از صرافی دریافت می کنید رو تا انتهای سفر همراه خودتون داشته باشید چون مطابق قوانین ترکیه باید مشخص باشه که این معامله قانونی انجام شده.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *