اطلاعیه ها

همه چیز درباره پرواز معراج استانبول

هواپیمایی معراج در سال ۱۳۸۹ با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری تأسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در تهران قرار دارد و مدیرعامل شرکت کاپیتان تورج دهقانی زنگنه است. در حال حاضر، این شرکت در شهرهای مهم از جمله تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کیش، کرمانشاه و همچنین کشورهای ترکیه، مالزی، عراق، کویت و امارات دارای ایستگاه فعال بوده و در حال ارائه خدمات و سرویس‌دهی به مسافران و مشتریان خود است.

البته ایرلاین معراج به منظور توسعه برد پروازهای خود به‌دنبال خرید هواپیماهای جدید و تجهیز ناوگان هوایی استطبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور، در سال ۱۳۹۳ این شرکت با میانگین زمان تأخیر هفت دقیقه‌ای کم‌ترین تأخیر پروازی را در میان شرکت‌های هواپیمایی دیگر داشت

نشان هواپیمایی معراج ترکیبی است از دایره با دو بال نمادین به مفهوم پرواز و استفاده از رنگ‌های آبی و قرمز که رنگ سازمانی این هواپیمایی است. دایره در وهله اول نقطه‌ای گسترش یافته و نماد مفاهیم حرکت، کمال و یکپارچگی است؛ همچنین نمادی از حرکت و زمان و نشانی از آسمان و حرکت اجسام سماوی در حول محوری دوار است. رنگ آبی لوگو نیز به معنای آرامش و لذت‌بردن است، قرمز نماد زندگی است و کشش، قدرت و انرژی مثبت را القا می‌کند.

هواپیمایی معراج دارای دو کلاس پروازی است:

* کلاس اکونومی یا Y

در کلاس عادی هواپیمایی معراج به منظور راحتی مسافران در طول پرواز فاصله صندلی‌ها مطابق با استاندارهای بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

کلاس اکونومی چیست؟

کلاس اکونومی آخرین کلاس پروازی است که در ایران رواج دارد و مشتریان آن مسافران عادی هستند. کلاسی اکونومی در یک پرواز بیشتر صندلی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد؛ قیمت بلیط آن پایین ترین نرخ بلیط هواپیما را دارد و صندلی های کلاس اقتصادی در ردیف های کنار هم قرار دارند. امکاناتی که برای مسافران این نوع پرواز در نظر گرفته می‌شود، معمولاً از تعداد محدودی روزنامه، مجله‌ تبلیغاتی و کارت راهنمای پرواز فراتر نمی‌رود. در بعضی هواپیماها برای صندلی‌های کلاس اکونومی مانیتور و هدفون هم تعبیه شده است که مسافران در تغییر برنامه‌‌های آن حق انتخاب زیادی ندارند؛ اما در بیشتر هواپیماها، برای تمام مسافران بخش اکونومی یک مانیتور بزرگ وجود دارد که برنامه‌ مشخصی پخش می‌کند. سایر امکانات و تفریحات برای مسافران در کلاس اکونومی، به خط پروازی و البته مدل هواپیما بستگی دارد

* کلاس بیزنس یا C

مانند اغلب شرکت‌های هوایی در کلاس تجاری هواپیمایی معراج نیز امکانات و فضای بیشتری برای راحتی مسافران در نظر گرفته شده است. همچنین، بیزینس کلاس این شرکت به جدیدترین و مدرن‌ترین صندلی‌های روز دنیا با LCD اختصاصی مجهز هستند، از این‌رو، وضعیتی مطلوب و راحت را برای استراحت مسافران مهیا می‌کنند.

بیزینس (کلاس تجاری ) چیست؟

کلاس تجاری دومین کلاس تجار است که بعد از فرست کلاس قرار گرفته است. صندلی این کلاس پروازی در دو ردیف جدا هستند و به طور معمول، در جلوی کلاس اکونومی و با فاصله‌ بیشتری از هم قرار دارند. صندلی های بیزنس کلاس مبله هستند و اگرچه نسبت به فرست کلاس از درجه پایین تری برخوردار هستند ولی راحت و اتوماتیک و جادار هستند. امکانات کنترل صوتی و تصویری در کابین این کلاس ها به صورت همگانی وجود دارد. در کلاس تجاری سرو غذاهای گرم و دارای کترینگ متفاوت و کامل است، اما در درجه ای پایین تر از فرست کلاس است. امکانات رفاهی مانند کانتر مستقل و حمل و نقل مجزا از ترمینال تا هواپیما و بالعکس در این کلاس پروازی وجود دارد. در کلاس تجاری مهماندارها رسیدگی بیشتری دارند و کلاس کابین از سایر مسافرین مجزاست. قیمت بلیط بیزنس کلاس نسبت به فرست کلاس پایین تر اما نسبت به اکونومی بالاتر است

کلیه مسافران پیش از ورود به هواپیما میبایست گواهی عدم ابتلا به کرونا منفی با مدت اعتبار حداکثر 96 ساعت از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری و همچنین تکمیل فرم تعهد پذیرش مقررات بهداشتی اطمینان حاصل نماید.

به استحضار مي‌رساند از تاريخ ١۵ مارس ٢٠٢١ (۲۵ اسفند ۱۳۹۹) مسافرين محترمي که قصد سفر به مسيرهاي کشور ترکيه را دارند مي‌بايست ٧٢ ساعت قبل از پرواز به وبسايت:

https://register.health.gov.tr

مراجعه نموده و نسبت به پر کردن اطلاعات درخواستي و اخذ تائيديه به صورت QR Code اقدام نمايند.

لازم است خاطر نشان کنیم در صورت عدم اعلام به مسافر و بروز هر گونه مشکل مسئولیتی متوجه بعثت سیر ایرانیان نخواهد بود.

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی معراج مورخ ۹۹/۱۰/۲۹، در مورد ارائه تست PCR به اطلاع می‌رساند.

  • جهت پذیرش مسافرین بزرگسال و کودک بدون همراه در مسیر امام – استانبول به همراه داشتن نتیجه منفی تست PCR به زبان انگلیسی به تاریخ میلادی و ممهور از آزمایشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی الزامی می باشد. (انجام تست برای کودکان زیر ۶ سال الزامی نمی باشد.)
  • کلیه مسافران ورودی، نیاز به تست کرونای مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا، حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود به ایران را دارند. در صورت عدم ارائه تست معتبر، از پذیرش مسافرین، معذور خواهیم بود.

ضمنا اعلام می گردد کلیه مسافرینی که با گواهی منفی تست (PCR) از مبدا ایران به کشورهای دیگر پرواز نموده اند، می توانند بدون نیاز به انجام تست مجدد در مدت ۷ روز از تاریخ انجام تست PCR به ایران بازگردند. در غیر اینصورت، انجام و ارائه تست PCR جدید، ظرف ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز برگشت، در مسیرهای ورودی به کشور ایران الزامی می باشد.

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =