اطلاع از شرایط استرداد پروازها با توجه به شیوع ویروس کرونا

اطلاعات بیشتر

1- ایران ایر
شرکت هواپیمایی ایران ایر که با نام هما در بین مردم شناخته شده است از سال 1340 کار خود را با ادغام دو شرکت هواپیمایی پرشین ایرویز و ایران ایرویز آغاز کرد. طراحی نشان مرغ همای این شرکت توسط ادوارد زهراییان با الهام از مجسمه هما در تخت جمشید طراحی شده است. اولین پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر در سال 1344 از تهران به مقصد بیروت با هواپیمای بویینگ 727-100 انجام گرفت

هم اکنون این ناوگان با 51 فروند هواپیما و با 41 شعبه بین المللی در سراسر جهان و 23 شعبه داخلی با ارائه انواع پروازهای داخلی و خارجی در حال خدمت‌رسانی به مسافران عزیز است. شرکت هواپیمایی ایران ایر در سه مسیر پروازی آسیایی، اروپایی و داخلی (اهواز، آبادان، بیرجند، بوشهر، گرگان، اصفهان، اردبیل، بندر عباس، چابهار، بوشهر، بندر لنگه، کرمان، مشهد، ارومیه، تبریز، کرمانشاه، قشم، کیش، لار، رشت، یزد، زاهدان، شیراز و ساری) پرواز دارد. هما کلاس و اکونومی دو گروه اصلی کلاس‌های پروازی شرکت هواپیمایی ایران ایر را تشکیل می دهند.

 

2- قشم ایر
شرکت هواپیمایی قشم ایر، از جمله ایرلاین های ایرانی متعلق به بخش دولتی است که با دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، در سال 1372 تاسیس گردیده است. این شرکت هواپیمایی در ابتدا فراز قشم نام داشت و فعالیت‌های پروازی آن توسط دو فروند هواپیمای استیجاری به انجام می‌رسید. بعدها با خرید هوا‌پیماهای متعدد و کیفیت بالای پروازهای قشم ایر، این شرکت به یکی از شرکت‌های هواپیمایی معروف در ایران تبدیل شد که هنوز هم مقبولیت خود را در بین مشتریان خود حفظ کرده است.

این ایرلاین به ۲۱ مقصد بین المللی و ۱۹ مقصد داخلی پرواز های منظم دارد و شما با شرکت هواپیمایی قشم ایر می‌توانید به شهرهای داخلی همچون: ساری، شیراز، رشت، کیش، قشم، بندرعباس، شهرکرد، تهران، اهواز، ماهشهر، اصفهان و شهرهای زیارتی پرواز داشته باشید. همچنین مسیر پروازهای خارجی قشم ایر در مسیرهای خارجی مثل دبی، استانبول، بروکسل و هامبورگ صورت می‌گیرد. هواپیماهای این شرکت هواپیمایی، فقط محدود به انجام خدمات مسافربری نیست، به طوری که قشم ایر دو شرکت هواپیمایی با گنجایش و ظرفیت جا به جایی ۵۰ تن بار را در خود جای داده است. در حال حاضر شرکت هواپیمایی قشم ایر ۱۳ فروند هواپیمای مسافربری و باری دارد و شهرهای کانونی آن نیز شهرهای: اصفهان، شیراز، تهران، جزیره‌ی کیش و دبی است. دفتر مرکزی قشم ایر در آدرس شهرک اکباتان تهران واقع شده است و با شعار ابرها را فرش راهتان خواهیم کرد، به فعالیت‌های پروازی خود ادامه می‌دهد.

3- ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در سال ۱۳۷۲ به عنوان یک شرکت فرعی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به منظور انجام کارهای چارتری و توریستی تأسیس شد و پس از مدتی تعدادی هواپیما اجاره و خرید کرد. این شرکت که به وزارت دفاع منتقل شد در مسیرهای مختلف پرواز دارد.این شرکت هواپیمایی تا سال ۱۳۸۹ به عنوان یک شرکت دولتی ارائه‌ی خدمت کرد و نهایتاً به شرکت هصایار واگذار شد؛ اما به دلیل مشکلات پیش آمده از جانب شرکت هصایار در پرداخت چک‌ها، ایرلاین ایران ایرتور در تاریخ ۵ دی‌ماه سال ۱۳۹۴ در طی یک مزایده به بخش خصوصی منتقل شد.شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تاکنون با ۳ سانحه‌ی فوتی و ۴ سانحه‌ی غیر فوتی مواجه شده است.

4- آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان پس از انقلاب از ادغام حدود شش شرکت کوچک به عنوان ایرتاکسی تشکیل شد. این شرکت ابتدا قرار بود برای نقاط دور افتاده و با هواپیماهای کوچک فعالیت کند اما با تغییر قانون (طبق قانون در آن زمان فقط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی می‌توانست هواپیماهای پهن پیکر داشته باشد) این شرکت از ناوگان با برد متوسط و هواپیماهای با صندلی بیشتر به کار گرفت و در مناطقی که مسافر کمتر و مشکلات بیشتری داشت پرواز کرد. این ایرلاین در سال ۱۳۸۱ به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد و در طول این سال‌ها به ۵۵ مقصد خارجی و داخلی پرواز انجام داده است. ایرلاین آسمان تاکنون با دو سانحه‌ی فوتی و ۸ سانحه‌ی غیر فوتی مواجه شده است. هواپیمایی آسمان هم‌اکنون با ۳۹ فروند ناوگان هوایی فعال در حال ارائه‌ی خدمت به مسافران است

5- ماهان

 هواپیمایی ماهان که یکی از شرکت‌های خصوصی هواپیمایی در ایران است با طیف وسیع پروازی خود به اروپا، آسیا و خاورمیانه توانسته است به یکی از محبوب‌ترین ایرلاین‌های ایرانی بدل شود. این شرکت هواپیمایی برای اولین بار در سال ۱۳۹۱ در شهر کرمان تأسیس شد و یک سال بعد از تأسیس شروع به فعالیت کرد. هواپیمایی ماهان اکنون با ۷۰ فروند ناوگان فعال به ۵۲ مقصد داخلی و خارجی پرواز دارد. این شرکت هواپیمایی تاکنون با هیچ سانحه‌ی فوتی مواجه نشده است و تنها چند حادثه‌ی جزئی را پشت سر گذاشته است.

 

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi