پارک جنگلي شهيد زارع ساری در سه كيلومتری شرق رودخانه تجن و شرق شهرستان ساري و در فاصله يك كيلومتري جنوب جاده ساري – بهشهر و جنب بيمارستان سوانح و سوختگي زارع ساری قرار دارد و به علت مجاورت با تپه‌های جنگلی کم ارتفاع در دامنه البرز، بسیار زیبا و چشمگیر است برای استفاده گردشگران نیز دارای امکاناتی برای ماندن کوتاه مدت می‌باشد به ویژه بهترین مکان برای کسانی است که می‌خواهند به صورت رایگان شب اقامت داشته باشند.مساحت پارك ۷۰ هكتار بوده و داراي تيپ درختي بلوط ـ انجيلي مي باشد كه در سال ۱۳۴۴ جهت جلوگيري از انهدام جنگل و بازسازي و احياء آن با گونه هاي كاج تهران و زربين جنگل كاری گرديده است.

گردشگران با استفاده از امکاناتی که در آن جا برایشان مهیا است می توانند اقامت کوتاه مدتی را سپری نمایند. در واقع این مکان برای مسافرانی که می خواهند اقامت شبانه رایگانی را داشته باشند بهترین جاست.پارک جنگلی شهید زارع ساری دارای مساحتی برابر با هفتاد هکتار بوده و شامل تیپ درختی بلوط و انجیلی می باشد.احداث پارک جنگلی شهید زارع در سال ۱۳۵۹ هجری شمسی صورت گرفت اما تا چندین سال بدون کتابچه طرح مدون بود، تا اینکه مدیریت طرح پارک موصوف به مدت ده سال تا سال ۱۳۸۵هجری شمسی به بخش خصوصی واگذار شد.

در پارک جنگلی شهید زارع ساری برای رفاه حال گردشگران عزیز امکانات و تأسیساتی را ایجاد نمودند که شامل جاده ای با دسترسی آسفالته، تعداد قابل قبولی سرویس بهداشتی، قرار دادن نمازخانه ای با زیر بنای ۱۲۰ متر مربع با دو بخش مجزای زنانه و مردانه، فروشگاه مواد غذایی، قهوه خانه سنتی با امکانات مجهز، کباب خانه، مغازه ساندویچی، یک حلقه چاه آب آشامیدنی، دو دستگاه منبع آب زیر زمینی، موتور خانه، محوطه ای برای بازی کودکان، شهر بازی کوچکی مختص برای کودکان، زمین ورزشی والیبال، پارکینگ، دارا بودن پیست اسکیت مجهز ، اجاق گاز برای طبخ غذا و آلاچیق می باشد.
هرساله عده ای از گردشگران در روز ۱۳ فروردین، روز آشتی با طبیعت به جمع آوری زباله هایی که عده ای دیگر از مسافران به علت کم توجهی به درون این محیط زیبا می ریزند، می پردازند. امید است که دیگر شاهد اینگونه صحنه ها نباشیم.

امكانات و تاسيسات موجود در پارک :
– جاده دسترسي آسفالته
– سرويس بهداشتي به تعداد مورد نياز
– نمازخانه مردانه و زنانه در مركز پارك (با زيربناي ۱۲۰ متر مربع )
– فروشگاه مواد غذايي
– قهوه خانه سنتي مجهز
– كباب خانه
– ساندويچي
– چاه آب آشاميدني۱ حلقه
– منبع آب زميني۲ دستگاه
– منبع آب ذخيره هواي۲ دستگاه
– موتور خانه
– محوطه بازي كودكان و شهر بازي كوچك شامل قصر بادي و چرخ و فلك
– زمين واليبال
– پاركينگ اتومبيل
– پيست اسكيت مجهز
– ساختمان مديريت پارك
– سرويس هاي ميز و نيمكت (پيك نيك )
– آلاچيق به تعداد قابل توجه
– اجاق براي طبع غذا و كباب
– سطل زباله و ..

 

آدرس:مازندران، شهر ساری، جنوب جاده ساری – بهشهر و جنب بیمارستان سوانح و سوختگی زارع

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi