کشور بولیوی واقع در آمریکای جنوبی، یکی از شهر های مهم در این منطقه می باشد. جاذبه های گردشگری بسیار زیاد این شهر باعث شده سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید و تفریح به این کشور سفر کنند. بولیوی کشوری کوهستانی بوده و جاده های بسیاری دارد که از کنار کوه ها و دره ها می گذرند. آمار مرگ و میر بسیار زیاد در یکی از جاده های این کشور باعث شده که این جاده به جاده مرگ معروف شود.
 
جاده مرگ یا جاده یونگاس دارای طولی در حدود 70 کیلومتر بوده و عواملی مانند مه غلیظ، رانش زمین، ریزش کوه و چندین مورد دیگر باعث خطرناک تر شدن این جاده شده است. گردشگران عزیز لازم است بدانند که جاده مرگ که در شمال یونگاس واقع شده، دو شهر لاپاز و کورویکو را به هم متصل می کند. این جاده در سال 1930 توسط زندانیان جنگی ساخته شده است. این جاده در گذشته برای عبور حیوانات بوده است اما امروزه تبدیل به جاده ای برای عبور وسایل نقلیه شده است.
 
گردشگران عزیز جالب است بدانند که این جاده در زمان جنگ چاکو احداث شده است، همچنین این منطقه پناهگاه رهبران و فراریان نازی ها در آن زمان بوده است. جاده مرگ تا به امروز بخش جدا نشدنی از زندگی مردمان این کشور بوده است و با خطرات بسیاری که در آن وجود دارد، هنوز هم محل عبور و مرور می باشد. آب و هوای این منطقه در طول سال بسیار متغییر است، در برخی مواقع آفتابی و در برخی مواقع بارانی و برفی می باشد، همین امر باعث مرگبار تر شدن این جاده شده است.
 
 
مردمان محلی این کشور بر این باور اند که روح افرادی که در جاده مرگ جانشان را از دست داده اند، محافظ دیگر مسافرانی که از این جاده عبور می کنند، هستند، این جاده تنها یکی از خطرناک ترین جاده های جهان می باشد که سالانه جان هزاران نفر را می گیرند، همچنین این جاده به عنوان مرتفع ترین جاده جهان نیز به شمار می رود.
 
 
نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi