آبشار ها معمولا جزء جاذبه های طبیعی هستند که برای آدم همیشه جذاب و هیجان انگیز هستن و آدم با دیدن اونها احساس خوبی میگیره . ما تو ایران خودمون خیلی از آبشار هایی داریم که زیاد شناخته شده نیستن و شاید کسی از وجودشون خبری نداشته باشه . گیلان یکی از استان هایی است که در کنار طبیعت زیبایی که دارد ، از آبشار های گوناگونی بهره میبرد . یکی از آبشار های معروف استان گیلان آبشار ویسادار میباشد. با ما همراه باشید تا با این آبشار بسیار زیبا بیشتر آشنا شوید .

آبشار ویسادار در گیلان و در شهرستان رضوانشهر واقع شده است و با ارتفاع حدود 15 متر سومین آبشار بلند استان زیبای گیلان است . این آبشار در 16 کیلومتری شهر پره و بین هشتپر تالش و رضوانشهر واقع شده است . پس از طی کردن مسافت 30 کیلومتری بعد از تالش میتوانید به این آبشار دسترسی داشته باشید . از سمت شرقی این آبشار شما میتوانید از طریق بندر انزلی و از سمت جنوبی از طریق ماسال و صومعه سرا و در نهایت از غرب ، این آبشار زیبا به شهر خلخال متصل میشود. شهرستان رضوانشهر با شهر رشت حدود 60 کیلومتر فاصله دارد و میتوانید اگر شما هم با  تور رشت سفر میکنید یک سر به رضوانشهر و این آبشار زیبا بزنید .

 

 

ویسادار به چه معنی است؟

ویسادار که کلمه ای تالشی است به معنای سایه درخت بید است . مسیر رسیدن به آبشار ویسادار پر از درخت های بیدی است که بسیار بلند هستن و کارشناسان نام این آبشار را از این ویژگی بیان میکنند که البته نمیتوان گفت که علت نام گزاری این باشد .

بهترین فصل سفر

سفر به استان زیبای گیلان در تمام فصل های سال زیبایی های خود را دارد اما در فصل هایی این زیبایی ها چند برابر میشود . اگر قصد سفر به این آبشار زیبا را  با تور گیلان دارید بهترین فصل سفر از اوایل فروردین تا اوایل آبان است این به این معنی نیست که در زمستان نمیتوان به این آبشار رفت ، آبشار ویسادار در زمستان هم زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد اما در فصل زمستان حتما باید با تجهیزات کامل و سختی راه بیشتری به مقصد خود برسید. 

 

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi