تهران، شهری بین المللی است که دارای موزه ها، پارک ها، رستوران ها و ساکنینی گرم و دوست داشتنی است.

شهر را می توان تقریبا به دو قسمت مختلف - شمال و جنوب تقسیم کرد. مناطق شمالی تهران مرفه تر، مدرن، دیدنی تر و گران هستند، در حالی که بخش جنوبی جذابیت کمتری دارد اما ارزان تر است.

بهترین راه های سفر به تهران

به لطف پایتخت بودن تهران، از هر مکانی که برای دیدن این شهر حرکت کنید، تنوع گسترده ای از وسایل حمل و نقل پیش روی شما خواهد بود.

سفر با هواپیما :

از فرودگاه مهرآباد تهران که در قلب این شهر و در نزدیکی میدان آزادی قرار دارد، پروازهای روزانه ای از  اکثر شهرهای بزرگ صورت می گیرد. از فرودگاه به سمت مرکز شهر و اکثر نقاط دیگر آن، خطوط اتوبوس، مترو و تاکسی های منظم وجود دارد که می توانید بر حسب هزینه و زمانی که در اختیار دارید، وسیله مناسب را انتخاب کنید.

سفر با قطار :

در روز حداقل یک قطار به  سمت شهرهای  مشهد، اصفهان، تبریز، کرمان، یزد، ساری، گرگان، اهواز، شیراز و بندرعباس حرکت می کند. بلیط ها را می توان از هر ایستگاه، آژانس های مسافرتی و یا آنلاین از وب سایت های مختلف اپراتورهای قطار مانند رجا ، فدک ، جوپار  و غیره تهیه کرد.

ایستگاه قطار در جنوب تهران قرار دارد و مانند فرودگاه مهرآباد، وسایل نقلیه متفاوتی برای حمل مسافران به سمت مرکز و دیگر نقاط شهر در دسترس است.

سفر با ماشین :

خوشبختانه وضعیت جاده های ایران نسبت به گذشته بسیار بهبود یافته و از استانداردهای لازم برخوردارند. برای  سفر به تهران می توانید از ماشین شخصی و یا اتوبوس هایی که در ترمینال های شهر موجود است، استفاده کنید. تهران چهار ترمینال مسافربری دراد که در شرق، غرب، میدان آرژانتین و جنوب واقع شده اند. فاصله تهران تا شهر های مختلف ایران مانند مشهد حدودا ۹۰۰ کیلومتر، تا اصفهان ۴۵۰ کیلومتر، تا شیراز ۹۲۰ کیلومتر، تا تبریز ۶۲۰ کیلومتر، تا کرمان ۹۸۰ کیلومتر، تا یزد ۶۲۰ کیلومتر، تا ساری ۲۵۰ کیلومتر، تا گرگان ۳۸۰ کیلومتر، تا اهواز ۸۰۴ کیلومتر و تا بندرعباس ۱۳۰۰ کیلومتر است.

 

1. برج میلاد : برج میلاد با ارتفاعی نزدیک به ۴۳۰ متر در شمال غرب تهران واقع شده و بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان به شمار می رود . این برج شامل موزه، واحد های تجاری و فرهنگی، رستوران ویژه ، فود کرت، فضاهای نمایشگاهی، پارک دلفین ها، پینت بال، سینما گیم هفت بعدی، لیزریوم و ... است.

2. برج آزادی : برج آزادی از سالهای گذشته به عنوان نماد تهران شناخته می شد که برای یادبود جشن ۲۵۰۰ ساله پادشاهی ساخته شد و ترکیبی از معماری دوران ساسانی و معماری اسلامی است . موزه ای نیز در ساختمان این برج قرار دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

3. کاخ گلستان: شکوه و عظمت پاشاهان قاجار در سراسر این کاخ که با ساختمان های بزرگ و کاشی های رنگارنگ تزئین شده است، قابل لمس است. کاخ که بخش های مختلفی دارد ، به فرمان ناصر الدین شاه و تحت تأثیر آنچه در سفر فرنگ خود در کاخه های اروپایی دیده بود، ساخته شد.

4. بازار بزرگ : کوچه های شلوغ پر پیچ و خم بازار بزرگ تهران که پر از همهمه جمعیت و مغازه داران است ، حدود دویست سال قدمت دارد . در این بازار حدود ده کیلومتر مغازه های مختلف وجود دارد که هر نوع وسیله ای که لازم داشته باشید بی شک در آن می یابید.  هر خط بازار به یک کالای خاص اختصاص یافته مانند بازار فرش، مس، طلا، کاغذ، اسباب بازی و ...... بازدید از بازار علی رغم شلوغی همیشگی آن خالی از لطف نخواهد بود.

5. پل طبیعت: این پل دو طبقه که تنها محل عبور عابرین پیاده است در منطقه عباس آباد تهران واقع شده و یکی از نمادهای شهری است که از روی بزرگراه مدرس می گذرد و پارک طالقانی را به پارک آب و آتش متصل می کند.

6. دریاچه چیتگر: دریاچه مصنوعی چیتگر در سال ۹۲ در شمال غرب تهران با مساحت ۱۳۰ هکتار افتتاح شد. چشم انداز زیبا، جزایر تفریحی، حیات وحش، آموزشی و اسکله قایقرانی و باشگاه ورزش های آبی از امکانات این مجموعه است .

 

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi