به اطلاع مسافران محترم شرکت های هواپیمایی مي‌‌رساند، حمل و مصرف برخي داروهاي مُسكّن رايج در ايران بر‌‌‌‌‌اساس مقررات گمركي و انتظامي کشورهای همسایه از جمله:  امارات عربي متحده، گرجستان، ترکمنستان، عربستان سعودی و عراق  استفاده از مواد مخدر تلقي مي‌شود. بنابراين يافتن چنين داروي‌هايي نزد مسافرين ايراني به هنگام ورود به کشورهای فوق الذکر، نقض قوانين اين كشور محسوب شده و داراي پيگردهاي قضايي مي‌‌باشد.

لذا خواهشمند است توصيه‌هاي زير را بجهت اجتناب از بروزهر گونه مشکلی رعايت نمایید:

  • تا حد امكان از همراه داشتن هرگونه داروی آرامبخش , مسکن و خواب‌آور اعم از قرص‌، ‌شربت و آمپول به هنگام ورود به کشورهای همسایه  پرهيز نمائيد.
  • كساني كه به دلايل پزشكي (نه بر اساس خود درمانی) مجبور به استفاده از اين قبیل داروها هستند، باید نسخه پزشك معالج را قبل از ورود به آن :شور( مثلا امارات) به زبان عربي ترجمه و به تاييد وزارت بهداشت ‌‌، قوه‌قضائيه، وزارت امور خارجه ايران و سفارت کشور مقاصد گردشگری از جمله: سفارت امارات عربي متحده در تهران رسانده و مدارك تاييد شده را جهت ارائه به ماموران گمركي و انتظامي امارات در بدو ورود در فرودگاه ارائه نمايند. در مورد سایر کشورهای دارای محدودیت نیز به همین روال بایستی عمل کرد.
  • با توجه به فرآيند طولاني تاييد مدارك پزشكي توصيه مي‌‌شود، در صورت عدم امکان تاییدیه ، در کشورهایی که سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دارای نمایندگی می باشد، بجاي حمل داروهاي ضروري ممنوعه مورد نياز، صرفا با داشتن خلاصه‌اي از سوابق پزشكي خود به درمانگاه هلال احمر جمهوري اسلامي ايران تهيه آنها مراجعه نمايند.
  • افرادي كه اقدام به تاييد نسخه‌هاي پزشكي خود در ايران ‌نموده و داروهاي مورد نيازشان را به همراه دارند در صورت بروز هرگونه مشكلي در فرودگاهها مي‌توانند بلافاصله با سر كنسولگري جمهوري اسلامي ايران در کشورهای مقاصد گردشگری،جهت رسيدگي به مشكل خود تماس حاصل نمايند.

 

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi