سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري از الزامي بودن استرداد بليت پروازهاي داخلي و خارجي بدون دريافت جريمه از تاريخ 5 اسفندماه تا اطلاع ثانوي خبرداد.

رضا جعفرزاده اظهارداشت: با توجه به شرايط بوجود آمده پس از انتشار ويروس كرونا و عدم پذيرش اتباع ايراني توسط تعدادي از كشورها و تعليق موقت برخي پروازها سازمان هواپيمايي كشوري بخشنامه استرداد بليت هواپيما بدون دريافت جريمه را به شركت هاي هواپيمايي داخلي و نمايندگي هاي كل فروش شركت هاي هواپيمايي خارجي ابلاغ كرد.

وي افزود: با توجه به شرايط غيرقابل اجتناب ايجاد شده اتخاذ تدابير و هماهنگي هاي لازم به منظور بازگشت مسافران ايراني كه از سوي شركت ها به مقاصد پروازي كه در مورد پذيرش اتباع ايراني محدوديت قائل شده اند، ضروري است و انجام هماهنگي هاي لازم در راستاي استرداد وجه بليت، بدون اعمال هرگونه جريمه بليت مسافران كه از اين رهگذر پروازهاي آنها در رفت و يا بازگشت مختل شده است، صورت گيرد.

جعفرزاده تصريح كرد: از نمايش، صدور و ايجاد هرگونه تعهد در مسيرهاي خارجي مورد نظر از تاريخ ابلاغ اين نامه جدا خودداري شود اين در حالي است كه با توجه به تذكرات مكرر شاهد فروش و عرضه بليت و ايجاد تعهد در برخي از سايت هاي فروش يا دفاتر خدمات مسافرت هوايي در قالب تور مسافرتي در مسيرهاي غيرقابل انتقال براي شركت هاي هواپيمايي هستيم.

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: بديهي است متخلفان بدون هرگونه اغماض به مراجع ذيربط ارجاع و مسئوليت هرگونه ايجاد تعهد به عهده صادر كننده بليت خواهد بود.

وي خاطرنشان كرد: براساس بخشنامه صادره اين سازمان مسافراني كه تاكنون در مسيرهاي داخلي وخارجي نسبت به خرید بليت سفر اقدام كرده اند و درخواست كنسلي آن را به دلايل شرايط كنوني (انتشار ويروس كرونا) دارند، لازم است بدون هرگونه اعمال جريمه عمليات استرداد بليت آنان در مسير رفت و برگشت تا اطلاع ثانوي صورت پذيرد.

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi