پرواز تهران استانبول روزهای یکشنبه هر هفته از تهران به مقصد استانبول ساعت 10 و مسیر برگشت ساعت 13:30 از فرودگاه استانبول می باشد.

شرکت هواپیمایی معراج (Meraj Airlines) یکی از ایرلاین های ایرانی است که به این امر که کمترین تاخیر و دیر کرد را در پروازهای داخلی و خارجی در بین ایرلاین های ایرانی دارد، معروف است. علاوه بر این هواپیمایی معراج، رکورددار طولانی ترین پرواز ایرانی نیز هست.
شرایط پرواز تهران استانبول و بالعکس

1- همراه داشتن تست PCR با مدت اعتبار 72 ساعت برای مسیر رفت و برگشت الزامي ميباشد.

2- پذیرش مسافر فقط ایرانی می باشد.

3- حداکثر بار مجاز 25 کیلو می باشد.

4- حمل بار در کابین هواپیما ممنوع می باشد.

قوانین استرداد بلیط

 

تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 45 دلار
12 ظهر 3 روز قبل از پرواز به بعد هماهنگی با پشتیبانی فروش
جریمه تغییر تاریخ هماهنگی با پشتیبانی فروش
جریمه اصلاح نام 20 دلار
جریمه تغییر نام 45 دلار

 

 

/ اعلان مهم:

طبق اطلاعیه روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، به اطلاع مسافران گرامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مبدا یا از مقصد کشور ترکیه می‌رسانیم:

با توجه به اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه مبنی بر عدم پذیرش مسافران ایرانی در فرودگاه‌های این کشور، تمامی پروازهای «هما» از تهران به مقصد ترکیه، بدون هیچ کنسلی، تا روز جمعه مورخ ۹ اسفندماه سال جاری، بدون مسافر انجام خواهد شد تا مسافران گرامی «هما» در ترکیه را به کشور منتقل کنند.

هواپیمایی ماهان نیز تا اطلاع ثانوی مسافرین این شرکت هواپیمایی را از مقصد ترکیه به ایران باز می‌گرداند. مسافرین طبق اطلاعات بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

طبق بخشنامه هواپیمایی قشم ایر، در مسیرهای تفلیس و استانبول به تهران پروازهای این ایرلاین برای بازگرداندن مسافران انجام می‌شود. بنابراین مسافرین طبق اطلاعات بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

:: کدام کشورها در پذیرش مسافران ایرانی محدودیت ایجاد کرده‌اند؟

 

کشورهایی که تا این لحظه محدودیت اعمال کرده‌اند:
 عراق / کویت / گرجستان / ارمنستان / ترکمنستان / تاجیکستان / عمان

این ایرلاین ها در کلیه مسیرها پرواز های خود را از مبدا ایران برای مسافرین ایرانی کنسل کرده‌اند:
ترکیش تا اطلاع ثانوی / امارات تا 3 مارچ / فلای دبی تا اطلاع ثانوی / هواپیمایی کویت تا اطلاع ثانوی / ایرعربیا تا اطلاع ثانوی


✔ دوم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  به دنبال شروع بحران کرونا ویروس در ایران، کشورهای کویت و عراق اطلاعیه‌ای صادر کردند که پیرو آن، ورود شهروندان ایرانی با هر ایرلاین به هر یک از شهرهای این کشورها متوقف شد.


✔ چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  دولت‌های ترکیه و گرجستان روز یکشنبه اطلاعیه مشابهی را اعلام و ورود مسافران ایرانی را محدود کردند.

–  ترکمنستان مرز خود با ایران را بست. رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی روز یکشنبه از بسته شدن مرز زمینی ترکمنستان با ایران خبر داد.

–  نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: “ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده است.” این ممنوعیت دو هفته برقرار می‌ماند.


✔ پنجم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  عمان پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق درآورد. پیروی بیانیه مدیر هوانوردی عمان، از ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ (مصادف با ۵ اسفند) تا اطلاع ثانوی، همه پروازهای بین عمان و ایران متوقف شد.

–  به دلیل اتفاقات اخیر و پیروی بیانیه معاون سازمان هوانوردی پاکستان، پروازهای بین ایران و پاکستان تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

–  سازمان هواپیمایی تاجیکستان اعلام کرد که تا زمان تثبیت نشدن وضعیت شیوع کرونا در ایران، این پروازها معلق باقی خواهند ماند. بر اساس گزارش رسانه‌ های محلی در تاجیکستان، عزیر نبی‌زاده معاون سازمان هوانوردی این کشور، گفته است پروازها تا زمان متعادل شدن اوضاع در ایران متوقف خواهد بود. به گفته او شرکت ایرانی “وارش ایرلاینز” هفته‌ای دو پرواز از تهران و مشهد به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، انجام می‌دهد. همچنین این سازمان از شرکت “تاجیک آیر” که مجوز پرواز به ایران را دارد خواسته است از انجام پرواز به ایران خودداری کند.

–  با ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی داخلی باید اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت بازگرداندن مسافران ایرانی (که از سوی آن‌ها به مقاصد پروازی محدودشده سفر کرده‌اند) را پیگیری کنند. همچنین وجه تمامی بلیط‌های صادر شده توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی و داخلی (به مقاصد محدودشده خارجی) که به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند، به مسافران بدون اعمال جریمه استرداد می‌شود و از این پس بلیطی به این مقاصد توسط مسافران ایرانی قابل خرید نخواهد بود.

:: ایرلاین‌های داخلی و خارجی چه اقداماتی کرده‌اند؟

 

✔ چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  ایرلاین ترکیش تمام پروازهای ایران را (از ایران به ترکیه و بالعکس) تا انتهای فوریه (۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸) کنسل کرده است. تمام بلیط‌هایی که تا این تاریخ خریداری شده‌اند توسط ایرلاین ترکیش به صورت کامل مسترد خواهند شد (فول ریفاند) و هیچ گزینه جایگزین دیگری هم ارائه نشده است.

–  همچنین گفته شده که اگر بحران تا انتهای ماه فوریه کنترل نشود، این محدودیت‌ها یک ماه دیگر نیز تمدید خواهند شد. سایر ایرلاین‌های داخلی و خارجی در مورد مقاصد کویت و عراق اطلاعات دقیقی ارائه نداده‌ و تا اطلاع ثانوی، با محدودیت‌های ایجاد شده پیش خواهند رفت.


✔ پنجم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  شرکت هواپیمایی آرمنیا فقط خروج ملیت ارمنی و ورود/برگشت ملیت ایرانی را پذیرش میکند. (فقط گذرنامه‌های ایرانی اجازه پذیرش نخواهند داشت.)


✔ ششم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  پيرو ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” اعلام کرده است تمامی پروازهای “هما” از تهران به مقصد ترکیه، بدون هیچ کنسلی، تا روز جمعه مورخ ۹ اسفندماه سال جاری، بدون مسافر انجام خواهد شد تا مسافران “هما” در ترکیه را به کشور منتقل نمایند. 

–  هواپیمایی ماهان نیز تا اطلاع ثانوی مسافرین این شرکت هواپیمایی را از مقصد ترکیه به ایران باز می‌گرداند. مسافرین طبق بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

–  طبق یخشنامه هواپیمایی قشم ایر، در مسیرهای تفلیس و استانبول به تهران پرواز های این ایرلاین برای بازگرداندن مسافران انجام می‌شود. بنابراین مسافرین طبق بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

–  پيرو تصميمات اتخاذ شده از سوى دولت امارات، پروازهاى هواپیمایی فلای‌دوبی مسير لار، اصفهان، شيراز و مشهد به دبى، از ۶ اسفند تا اطلاع ثانوى لغو شده است. لازم به ذکر است که پرواز هاى تهران به دبى، كماكان برقرار است.

–  همچنین تمامی پروازهای هواپیمایی ایرعربیا در مسیر مشهد، شیراز و لار از ۶ اسفند بنا بر تصمیم دولت امارات تا اطلاع ثانوی لغو شده است. 

–  بپس از لغو پروازهای این دو شرکت، تمامی پروازهای هواپیمایی امارات از مبدا تهران از تاریخ ۶ اسفند تا ۱۳ اسفند بنا بر تصمیم دولت امارات لغو شده است.

–  به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، در پی شیوع ویروس کرونا در برخی از نقاط کشور، سازمان هواپیمایی کشوری امارات، ظهر امروز طی اطلاعیه‌ای تمام پروازهای «هما» از تهران و سایر ایستگاه‌های پروازی به دبی و بالعکس را باطل کرده است. همچنین برای دو پرواز شماره ۶۵۹ دبی – تهران و ۶۷۶ دبی – بندرعباس (که قرار بود به ترتیب در ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه صبح و ۱۸:۳۵ دقیقه عصر امروز انجام شود) علی‌رغم پیگیری‌های شعبه «هما» در دبی، اجازه پرواز تا این لحظه صادر نشده است. لازم به ذکر است «هما» در تلاش برای دریافت اجازه پرواز جهت انتقال مسافران از دبی به تهران بوده و به محض دریافت مجوز، اقدامات لازم درخصوص برقراری پرواز و بازگرداندن مسافران گرامی به کشور انجام خواهد شد.

:: وضعیت فرودگاه‌های داخلی و خارجی چگونه است؟

 

✔ چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸

–  روز یکشنبه (چهارم اسفند ماه ۱۳۹۸) یک تیم پزشکی از طرف سازمان هواپیمایی کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) مستقر شدند تا سلامت جسمانی مسافران را بررسی کنند. در این بررسی‌ها علائم اولیه بیماری (مانند درجه حرارت) توسط پزشکان بررسی می‌شود. در صورت تایید سلامتی، کارت سلامت همان‌جا برای مسافر صادر می‌شود و در غیر این صورت، از ورود مسافران به فرودگاه ممانعت به عمل می‌آید.

–  پیرو اطلاعیه دولت قطر در فرودگاه قطر، مسافرانی که از کشورهای ایران و کره جنوبی وارد می‌شوند، به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.

 

 

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi