بعد از شروع کرونا و محدودیت هایی که دو کشور ایران و عراق جهت کنترل این بیماری در مبادی ورودی و مرزهای زمینی و هوایی خود برای یکدیگر قرار دادند ، موجب شد تا حجم عظیمی از مسافرین دو کشور در صف انتظار صدور ویزا قرار گیرند. این موضوع نه فقط برای زیارت عتبات عالیات و مشهد مقدس که به در هم تنیدگی فرهنگی و اجتماعی و وجود بسیاری از عراقیهای مقیم در ایران و یا بالعکس بر میگردد.

لذا در شرایط فعلی سفارت عراق در ایران از صدور ویزاهای عادی یک ماهه با شرایط قبل از کرونا خودداری کرده و صرفا ویزای متعدده با درجه اعتبار 6 ماه و 12 صادر می نماید.
ویزای متعدده هزینه بسیار بالایی دارد تا جایی که معمولا با شنیدن این هزینه، بسیاری از سفر خود منصرف شده و آن را به زمانی دیگر موکول می نمایند.
ولی در هر حال کم نیستند افرادی که بخاطر مشکلات خانوادگی یا اداری و یا ... تحت هر شرایطی مجبور به اقدام برای این نوع ویزا می باشند.سفارت عراق در حال حاضر ویزای متعدده 6 ماهه را با مبلغ 650 دلار و یکساله را با مبلغ 950 دلار صادر می نماید.

 

پیشنهاد میکنیم چنانچه میخواهید در این مورد اقدام نمایید حتما قبلا با همکاران ما تماس حاصل نمایید. چرا که این نرخ مرتب در حال تغییر می باشد. بد نیست بدانید که سفارت ایران در عراق نیز شرایطی بسیار سخت گیرانه برا ی صدور ویزا اعمال کرده و مردم کشور عراق نیز با این مشکل مواجه هستند.

 

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi