نقطه شروع برنامه تور قطار گردشگری گیلان به مقصد رشت در ایستگاه تهران است. در حالی که قطار به آرامی حرکت می‌کند از مناظر زیبای دشت قزوین،رشته کوه البرز و جلگه گیلان لذت خواهیم برد. در حالی که از میان توربین‌های بادی  عبور می‌کنیم، قطار توقفی بر روی پل دریاچه سد سپیدرود خواهد داشت. سپس به رودبار، و سراوان می‌رسیم. در ایستگاه سراوان از قطار پیاده شده و با اتوبوس به بازدید از موزه میراث روستایی گیلان می‌رویم، جایی برای دیدن مجموعه‌ای از زیبایی‌های گیلان در یک محل. پس از بازدید از موزه میراث روستایی با اتوبوس به رشت خواهیم رفت. در پیاده‌راه معروف رشت قدم خواهیم زد به بازار سنتی شهر رشت «رشت‌بازار» سری می‌زنیم و ترکیب زیبایی از آواها و نواهای محلی دلنشین و رنگ‌ها و طعم‌های متنوع در بازار رشت را درک کنیم. سپس با اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن رشت می‌رویم، جایی که قطار ما منتظر است تا مسافران را در مسیر بازگشت به سمت تهران ببرد. شام سبک را در قطار صرف کرده و به امید خدا پیش از نیمه شب در ایستگاه راه‌آهن تهران خواهیم بود.

 
مسافرین عزیز، لطفا به زمان حرکت قطار توجه کنید. لازم است ۴۵ دقیقه پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشید. زمان های درج شده برنامه در «طول سفر» شامل توقف ها به صورت تقریبی محاسبه و درج شده اند و ممکن است بسته به ترافیک خطوط ریلی تغییراتی در برنامه وجود داشته باشد.
 
 نقطه شروع برنامه تور قطار گردشگری رشت در ایستگاه تهران است. پس از صرف صبحانه در قطار گردشگری به دشت حاصل‌خیز قزوین می‌رسیم. دشت قزوین یکی از حاصلخیزترین دشتهای فلات ایران و از نخستین خاستگاه های تمدن آن است. شهر قزوین نیز از شهرهای قدیمی ایران به حساب می آید و در گذشته برای مدتی پایتخت ایران بوده است.

با پشت سرگذاشتن شهر قزوین و رسیدن به ایستگاه سیه چشمه، قطار ما به سمت شمال و گردنه کوهین تغییر جهت داده و آماده عبور از رشته کوه البرز خواهد شد. با رسیدن به ایستگاه لوشان توقفی کوتاه بر بلندای مشرف به رودخانه شاهرود یکی از دو رود اصلی تشکیل دهنده سپیدرود خواهیم داشت و سپس به سمت شهر منجیل، جایی که باغ‌های زیتون، توربین‌های بادی و دریاچه سد سپیدرود انتظارمان را می کشند پیش خواهیم رفت.

در ادامه بر بلندای دامنه کوههای مشرف به رودبار به راه خود ادامه داده و با گذشتن از فراز این شهر به کنار سپیدرود با عظمت آمده و همراه با آن به سمت شمال به پیش خواهیم رفت. گذرهای پیاپی راه آهن از عرض این رودخانه جلوه زیبایی به این مسیر ریلی داده است. با رسیدن به ایستگاه رستم‌آباد خود را در احاطه شالیزارها خواهیم یافت و از اینجا به بعد بر تراکم جنگل‌هایی که از رودبار آغاز شده اند افزوده خواهد شد.

در ایستگاه سراوان از قطار پیاده خواهیم شد و با اتوبوس به بازدید از موزه میراث روستایی گیلان در پارک جنگلی سراوانِ رشت خواهیم رفت.

تماشای شیوه زندگی مردم گذشته گیلان، در این موزه شما را به وجد خواهد آورد. در اطراف موزه، محل های مخصوصی برای بازارچه‌های فروش صنایع دستی، چایخانه‌ها و محل‌های برگزاری برخی مراسم ایجاد شده است و به مهمانان فرصت بی‌نظیر برای لذت از فضای موزه را خواهد داد.

پس از بازدید از موزه میراث روستایی گیلان با اتوبوس به رشت خواهیم رفت.

رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران از سال ۹۴ در یونسکو به ثبت رسیده است.

شهر رشت با توجه به قدمت دیرینهٔ خود جایگاه بناهای تاریخی بسیاری است از جمله مهم‌ترین آن‌ها میدان شهرداری رشت است که شامل ساختمان شهرداری و برج ساعت آن که نماد شهر رشت می‌باشد و نیز موزه پست و ساختمان قدیمی هتل ایران است.

پس از بازدید از میدان شهرداری، در پیاده‌راه معروف رشت قدم خواهیم زد و داستان مردمان این خطه از شمال کشور را از زبان راهنما می‌شنویم. پس از آن برای بازدید و صرف ناهار به بازار سنتی شهر رشت «رشت‌بازار»، بزرگترین بازار روباز ایران می‌رویم.

روزانه صدها نفر از ساکنان شهرها و روستاهای استان گیلان و استان‌های مجاور برای خرید و فروش انواع محصولات در این بازار حضور می‌یابند و یکی از قطب‌های اقتصادی استان محسوب می‌شود.

اینجاست که هم‌آوایی رنگ‌ها و نواهای محلی مسحورتان خواهد کرد.

از همان اول که وارد می‌شوید رنگ‌ها جذبتان می‌کنند. اینجا انگار همه چیز پررنگ‌تر است. سبزها سبزترند و سرخ‌ها سرخ تر. همه چیز از تازگی برق می‌زند.

ترکیب زیبایی از آواها و نواهای محلی دلنشین و رنگ‌ها و طعم‌های متنوع در بازار رشت حس زندگی و شور حیات را برای مسافران و عابران متبلور می‌سازد.

پس از گشت در بازار با اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن رشت می‌رویم، جایی که قطار ما منتظر است تا مسافران را در مسیر بازگشت به سمت تهران ببرد. در مسیر بازگشت هم البته برنامه‌های تفریحی ما چنانکه احتمالا در تورهای دیگر ریل‌رو تجربه کرده‌اید ادامه خواهد داشت و به امید خدا حوالی ساعت ۲۳:۳۰ در ایستگاه راه‌آهن تهران قطار را ترک خواهیم کرد.

خدمات تور قطار گردشگری رشت

قطار گردشگری، پذیرایی صبحانه، میان وعده، شام، کارشناس گردشگری راه آهن، راهنما، بیمه

پذیرایی و اقامت

پذیرایی صبحانه، میان وعده و شام در قطار و ایستگاه‌های مقصد.

لوازم ضروری

کفش مناسب پیاده‌روى، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس گرم، چتر، کارت شناسایی، وسایل شخصى و داروهاى ضرورى

اطلاعات تکمیلی

  • برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
  • به دلیل قوانین موجود ایمنی جایجایی لیوان حاوی آب جوش حین حرکت قطار ممنوع است. گرچه پذیرایی توسط مهمانداران  انجام می‌گیرد با این وجود اگر مایل به دریافت چای یا آب جوش در محل صندلی خود هستید پیشنهاد می‌کنیم فلاسک چای کوچک همراه داشته باشید.
  • جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمائید.
  • لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر ما اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
  • جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۰ کیلوگرمی مسافرت نمائید.
  • مسافرت با قطار گردشگری تابع مقررات جاری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.
نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

آدرس :خیابان کارگرشمالی، بعد از چهارراه فاطمی، پلاک 1593 ،طبقه اول واحد 2
مرکز تماس : 02142043
تماس خارج از ساعت اداری: 09108440248
ایمیل : sales@btt24.ir

نرخ ارز

نمادها و مجوزها

logo-samandehi